Įsikūrimas

Sekančią dieną po skrydžio mūsų pirmas tikslas buvo nuvažiuoti pasižiūrėti būsimos gyvenamosios vietos, kurią susiradau per savo kolegos rekomendacijas ir iš karto rezervavau. Kiti kolegos, kurie persikelia gyventi pagal WU Mobility programą naudojasi kitokiu variantu ir ima laikiną butą mėnesiui laiko kol susiranda sau labiausiai tinkamą gyvenamąją vietą būdami jau vietoje ir turėdami galimybę apsižiūrėti. Mums šis variantas netiko, norėjau kuo greičiau turėti pastovią vietą su nuomos sutartimi, kad galėčiau kuo anksčiau vaikus užregistruoti į mokyklą, tad rezervavau butą be jokio apžiūrėjimo. Tačiau nuvykę sekančią dieną į būsimą gyvenamąją vietą ir sumokėję pirmo mėnesio nuomą nenusivylėme, nors prie tam tikros buto kokybės ir švaros būtum galėjęs prikibti. Butas pasirodė erdvus, paskutiniame aukšte ir aukštomis lubomis bei, aišku, be baldų, kaip įprasta Amerikoje. Visai kitoks nei pas mus Lietuvoje, kambariai ne standartiniai ir ne kvadratiniai ir kiekvienas miegamasis su atskira vonia ir drabužine (svajonė)! Įdomus faktas, kad butą galėjau rezervuoti ir rezervacijos mokestį sumokėti LT kortele, bet toliau jokių nuomos mokėjimų nepriima, jei neturi US banko kortelės ar sąskaitos, tad teko pirkti amerikietiškus čekius paprastoje parduotuvėje (beje WU Money Orders) ir sumokėti už pirmo mėnesio nuomą. Amerikoje būdinga, kad dauguma nuomojamų butų kompleksų turi bendrą baseiną (gėris vaikams) ir sporto salę, kuriais gali naudotis visi gyventojai. Aišku, žiemą baseinas nenaudojamas, bet šiltą lapkričio dieną pavyko vieną kartą pasinaudoti.

Gavę buto raktus, lėkėme į IKEA, kuri buvo mūsų pagrindinė parduotuvė kelerius savaitgalius iš eilės. Ale, mūsų nuostabai, IKEA lentynos daugelyje vietų buvo iššluotos (pirmas susidūrimas su amerikietišku materializmu), paprasčiausių vaikiškų ir dvigulių lovų negalėjome gauti dvi savaites, tai teko pradžioje miegoti ant lovos čiužinių, bet tai nebuvo didelė problema kai visi miegamieji su kilimine danga, tad net miegmaišis nebūtų buvęs blogis. Svarbiausias visgi pirkinys pirmomis dienomis buvo valgomojo stalas bei puodai su indais, kad turėtume iš ko ir kur valgyti. Tik po mėnesio laiko, kai į IKEA jau nebegalėjom net žvilgterti, atradau kitų nuostabių ir nebrangių parduotuvių, tokių kaip American Furniture (nuostabūs ir nebrangūs amerikietiški baldai, ypač svetainei), Home Goods (pasakiško grožio indai, po kurių į IKEA lėkštes ir puodelius nebegaliu žiūrėti) ir Target (visko ko reikia nuo maisto iki daiktų). Taip pat aplankėm ir kitus parduotuvių tinklus, tokius kaip Costco (tačiau Costco man nemiela, nes yra kaip begalinis sandėlys, kuriame aš pasiklystu ir nieko gero negaliu rasti, nors ten tikrai yra labai pigių daiktų ir maistų, todėl visada siunčiu vyrą, kai reikia ko iš Costco) ir Walmart. Bet mieliausia ir arčiausiai širdies maisto parduotuvė, kaip Lietuviška IKI, yra King Soops 🙂 Be abejonės, Amerikoje klesti e-prekyba ir daugumą prekių ir daiktų gali užsakyti internetu. Pirmiausias dalykas, kai atsikeli į naujus namus čia, turi užsiregistruoti Parcel, toks atskiras rakinamas kambarys su paštomatais, kur dedami tavo siuntiniai. E-prekybos lyderė, aišku, yra Amazon.com – kaip tik šiuo metu klausau audio knygą apie Jeff Bezos ir jo Amazon imperiją (“The everything store“). Didžioji dalis amerikiečių masiškai užsisakinėja per Amazon Prime. Kainos tikrai neįtikėtinos ir pristatymas greitas, bet kaip tyčia mums užstrigo keli siuntiniai kavos kapsulių, kurių niekur kitur negalim gauti, o kavos aparatas jau savaitę stovi be darbo… Paskutinį didelį pirkinį, sofas mūsų svetainei, pirkome internetu, per Wayfair, ir nors negalėjome įsitikinti sofų kokybe, daiktai nenuvylė.

O kaip smagu buvo galiausiai atsisėsti ir mėgautis įkurtais namais! Pilnai įsikūrėme prieš pat Šv. Kalėdas ir galėjome pakviesti čia gyvenančius lietuvius draugus atšvęsti švenčių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s