Paslaugos

Atvykus gyventi į kitą šalį, deja, nepavyksta išvengti naudojimosi tam tikromis paslaugomis, net jei jos ir gana brangios, o kartais labai įdomu patirti ir patyrinėti skirtumus. Pradėsiu nuo tam tikrų grožio paslaugų, nes jas pirmąsias teko man išbandyti. Kadangi į US atvykau su geliniu lakavimu, kuo skubiausiai reikėjo ieškoti, kur pasidaryti ir pakeisti rankų nagų gelinį lakavimą. Stebėtinai ilgai man išsilaikė lietuviškas gelinis lakavimas (net 4 savaites), nes Vilniuje jau buvau atradusi nuostabias specialistes, kurios kruopščiai ir įvairiais proceso patobulinimais, pastebimais kasmet, padaro nuostabų manikiūrą. Deja, čia teko nusivilti ir grįžti į senus laikus, kai gelinį laką nuima su acetonu ir folija – to man neteko patirti jau keli metai Lietuvoje, nors kolegė minėjo, kad taip vis dar nuiminėja kai kuriuose tik manikiūrui koncentruotuose salonuose Lietuvoje. Dauguma salonų Lietuvoje teikia kuo daugiau ir įvairių paslaugų, kaip kiekvienas salonas turi po kelias kirpėjas, manikiūristę, masažistę, veido grožio specialistę ir kitas, tuo tarpu US viskas koncentruota į vieną paslaugą (nebent dar neradau kitokių salonų), ar tai būtų manikiūro ir pedikiūro salonas, ar kirpykla, ar kita. Iš vienos pusės tai gerai, kai nori sutaupyti laiko ir gali pasidaryti manikiūrą ir pedikiūrą vienu metu, kita vertus, kiekvienos specialistės kokybė skirtinga ir jei randi gerą specialistą, nori juo ir naudotis. Įdomu, kad kol kas visuose manikiūro salonuose, kuriuose lankiausi, dirba tik azijietės specialistės. Nepaisant šiek tiek prastesnės pačio lakavimo, odelių sutvarkymo kokybės, azijietės manikiūrą užbaigia rankų iki alkūnių masažu, šita dalis labai patiko!

Tuo tarpu, nuvedusi savo sūnų į kirpyklą, pastebėjau, kad visos vyrų kirpėjos buvo baltaodės moterys su raudonais plaukais (gal tik sutapimas) 🙂 pridedu keletą nuotraukų, kurias pagavau vyrų kirpykloje. Ji tikrai skirta tik vyrams, bet kerpa ir berniukus, nors pažiūrėjus į tam tikras iškabintas nuotraukas ant sienų darosi nejauku vesti berniukus (nors visiškų nuogybių nebuvo).

Kol kas vis dar negaliu priprasti prie to, kad US už bet kokią paslaugą reikia mokėti arbatpinigius. Atrodo, juk jau ir moki tam tikrą sumą už kirpėjos ir grožio specialistės darbą. Čia gi visiškai kitaip nei restoranų ir kavinių verslas, kur moki sąskaitą už maistą, bet duodi arbatpinigius už padavėjo aptarnavimą. Deja, tenka priprasti prie tips’u kultūros. Įdomumo dėlei, čia už manikiūrą sumokėjau nuo 35 iki 45 dolerių, o už vaiko kirpimą 23 dolerius plius minimum 15% arbatpinigių.

2 mintys apie “Paslaugos”

  1. Kaip įdomiai ir keistai dėl arbatpinigių grožio paslaugose! O kas jeigu nežinai ir nieko nepalieki? Patys darbuotojai pasiprašo tips’ų?

    Patinka

    1. Aš pirmus kartus nepalikdavau tips’ų grožio salonuose, nes man atrodo tai kažkokia nesąmonė plius nebuvau patenkinta manikiūru. Visuose azijiečių manikiūrų salonuose yra užrašas, kad labai būtume dėkingi, jei tips’us paliktumėte grynais. O kadangi tokių dažniausiai neturiu ir mokėjau kortele, tai pasirašydama čekį nenurodžiau tips’ų sumos, kurią po to jie papildomai nusiskaito nuo tavo kortelės. Tačiau kitais atvejais, kai moki kortele, būna papildomas žingsnis nurodyti tips’us ir pasirinkimai: 15%, 20%, 25% arba customized tips, kur gali įvesti konkrečią sumą 🙂 arba gali skippinti, bet tada atrodysi kaip ufonautas, nors aišku, niekas nieko tau nesakys 🙂 bet turbūt pagalvos..

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s