Ledo ritulys ir Rodeo (Kaubojų varžybos)

Praėjusią savaitę teko išbandyti dvi naujas pramogas – ledo ritulį ir labai savotiškos vakarietiškos kultūros renginį – Rodeo (Kaubojų varžybos/lenktynės).

Galvojau, kad NBA rungtynių įdomumo sporto prasme nieks nenurungs, bet kolegos patikino, kad tikrai verta nueiti į ledo ritulį ir tikrai – wow, nesitikėjom tokio reginio ir įdomumo! Kaip ir visi renginiai, šis irgi prasidėjo himno giedojimu. Ir nors pačioje ledo ritulio aikštelėje papildomų “show“ buvo mažiau nei krepšinyje dėl paprastos priežasties, kad ledą po kiekvieno kėlinio tenka nuvalyti ir jis turi 10 minučių sustingti, tačiau pokalbių ir žaidimų apstu už aikštės ribų, kurie būna jau anksčiau arba vietoje filmuojami ir rodomi per didijį ekraną. Vaikai labai norėjo patekti į didįjį ekraną per NBA rungtynes, bet tai jiems pavyko per ledo ritulį! 🙂

Įdomiausias iš tikrųjų pats ledo ritulio žaidimas – nerealiai greitas ir super užvedantis bežiūrint. Komandą sudaro mažiausiai 20 žaidėjų. Rungtynių metu arenoje yra po 6 žaidėjus iš kiekvienos komandos, įskaitant vartininką. Ledo ritulys žaidžiamas 3 kėlinius po 20 minučių, dvi pertraukos trunka po 18 minučių. Nors įvarčių per kėlinius nebūna daug, bet veiksmas nuolat juda nuo vieno salės krašto iki kito, perimant ritulį minkštuoju arba kietuoju būdu. Pastarasis juokingiausias, nes dažnai priešininkų komandos narys tiesiog “priploja“ priešininką prie sienos ir bando iškrapštyti ritulį. Kol vyksta žaidimas, salėje būna mirtina tyla, be jokios muzikos, visai kitaip nei krepšinyje. Bet kadangi žaidimas dažnai stabdomas, fiksuojamos nuošalės, skiriami baudiniai, žaidėjai patiria traumas, tai kai tik baigiasi ataka, iš karto įjungiama muzika ir ji staiga vėl nutyla, kai žaidimas prasideda. Kadangi ledo ritulys yra labai greitas žaidimas, tai net nespėji pamatyti, kaip sportininkai pasikeičia – vienas atsisėda ant atsarginių suolelio, o kitas išlekia į aikštę.

Denverio ledo ritulio komanda – Colorado Avalanches – skelbiama kaip pirmoji tarp centrinės amerikos komandų bei žymiausia savo įmetamų įvarčių skaičiumi, vidutiniškai jie įmeta apie 4 įvarčius per rungtynes. Kadangi su šeima nebuvo tekę dar pamatyti Denver Nuggets laimėjimo (du kartus buvom ir abu kartus pralošė), tai bent čia pasisekė ir Avalanches laimėjo. Nors nerimo buvo – visą laiką beveik laiminėję Avalanches 2:0, trečio kėlinio gale priešininkai Kanadiečiai prisivijo ir išlygino rezultatą, tačiau Avalanches laimėjo per taip vadinamą „staigios mirties“ papildomą laiką. O kai įvartis yra užfiksuojamas pasigirsta begalinis triukšmas. Gaila, kad man neleidžiama čia įkelti video, kad išgirstumėt. Man pasirodė, kad Avalanches gerbėjai yra didesni fanatikai nei Nuggets.

Iš pradžių buvau įsitikinusi, kad ledo ritulys yra labai grubus žaidimas ir kaži ar man patiks, aišku jis toks ir yra, bet tikrai nebuvo didelių muštynių, dantų daužymo ir pan, tik kaip minėjau sportininkai gana agresyviai priploja savo priešininkus prie sienos, kad iškrapštytų ritulį. Aišku, tas daroma grubiai ir garsas, kai abu varžovai atsitrenkia į sieną yra žiaurus, bet pats žaidimas labai patiko ir būtinai eisime dar kartą!

Deja, kita matyta pramoga – Rodeo – ne taip sužavėjo. Labai norėjosi nors kartą gyvenime pamatyti šitą amerikietiškos kultūros pramogą, bet kaži, ar kartosime kada dar… Mano Goda labai susigraudino, kad taip kankinami gyvūnai…. 😦

Ir tikrai, nelabai ir mes supratome šitos pramogos žiūrėjimo malonumo plius kad ir kvapas Denverio Koliziejuje, kuriame vyko renginys, ne pats maloniausias, tikrų tikriausias tvartas. Gerai, kad buvome su kaukėmis, tai ne taip jautėsi.

Pats veiksmas susidėjo iš įvairių show elementų, kaip pasirodymo su karietomis, komandinio jodinėjimo ant arklių ir įvairių figūrų atlikimo, bei kaubojiškų varžybų, kurios ir buvo žiauriausios.

Kaubojų varžybos buvo kelių rūšių. Pirma buvo tradiciškiausia, kai kaubojus turi išsilaikyti kuo ilgiau ant besispardančio arklio. Atrodo įprasta kaubojiška tradicija, bet niekada neteko matyti ir suvokti, kad dabartinėse varžybose nebenaudojami laukiniai arkliai (taip būdavo seniau), o dabar imami normalūs arkliai, tik jiems per pilvą užveržiami diržai, kurie spaudžia ir kelia arkliams diskomfortą ir dėl kurio jie taip smarkiai spardosi savo galinėmis kojomis. Visų varžybų metu būna du patruliuojantys kaubojai su arkliais, kurie besivaržančiam kaubojui išsilaikius pakankamai laiko prijoja prie besispardančio arklio, jį užblokuoja, padeda nulipti varžovui ir atsega diskonfortą sukeliančius diržus arkliui. Kitos rungtys yra kai paleidžiamas veršiukas iš gardo ir kaubojus ant arklio turi kuo greičiau prijoti prie veršiuko, užšokti ant jo, pagriebti už ragų ir pilnai jį paguldyti. Kai tai yra teisingai ir pilnai padaroma, užfiksuojamos sekundės per kiek laiko kaubojus įvykdė užduotį. Arba kai veršiukas paleidžiamas iš gardo ir du kaubojai jį vejasi – vienas turi su kaubojiška virve užmesti veršiukui ant ragų, kitas pagauti jo galines kojas su virve. Jei tai pavyksta, veršiukas ištempiamas išilgai tik kelioms sekundėms, bet vaizdelis, deja, ne itin mielas, nors visa salė palydi kaubojų pasiektą tikslą šūksniais ir plojimais.

Į kaubojiškas atrakcijas yra įtraukiami ir net labai maži vaikai. Viena iš vaikiškų užduočių buvo 5-7 metų vaikams užsidėjus šalmus ir tvirtai įsikibus į avies kailį, kuo ilgiau išsilaikyti ant bėgančios avies. Atrodė linksmai ir buvo vaikučių, kurie tikrai ilgai išsilaikė, o kai kurie nukrisdavo vos aviai pradėjus bėgti, tačiau tuo pačiu ir buvo baisu žiūrėti, kai vaikai krenta po avių kojomis.

Labiausiai iš visos šitos pramogos džiugino, kad patys žiūrovai ateina tikrai pasiruošę ir pasipuošę. Labai gražu buvo stebėti merginas ir vaikinus apsirengusius kaubojiškais batais, liemenėmis ir skrybėlėmis, kurių taip pat galima buvo nusipirkti vietoje.

Na, o po visų praėjusios savaitės pramogų, deja, dabar tenka sėdėti su koviduku namie, bet kaip gerai, kad yra naujų knygų, kurias atvežė sausio pradžioje atvykę kolegos iš Lietuvos!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s