Free walking tours (nemokamos ekskursijos)

Nuo studentų laikų aš labai mėgstu nemokamas ekskursijas po miestus pagal “Free Walking Tours“ programą. Jos vadinasi nemokamos, tačiau gidui atsidėkoji arbatpinigiais. Vienintelėje vietoje San Paule, mums gidas “nurodė“ minimalią arbatpinigių sumą, bet visur kitur, kur esame buvę, kiekvienas duoda savo nuožiūra. Šitos ekskursijos niekada nenuvylė. Jas lengva susiorganizuoti net dieną prieš ir jos visos visame pasaulyje veikia tuo pačiu principu. Gidai dažniausiai būna jauni studentai, savanoriai, labai entuziastingi ir linksmi. Labiausiai iki šiol patiko ekskursija Vienoje, kur gidė iš Čekijos buvo labai gerai pasiruošusi ir man labai patiko jos pasakojimas apie Vieną. Tad natūraliai laukiau geresnio oro ir pavasario, kad galėtume tokią ekskursiją pasidaryti ir Denveryje.

Subūrėme visus lietuvius draugus ir pasidarėme smagų sekmadienio turą, kuris prasidėjo prie Kolorado valstijos Kapitolijaus pastato. Kapitolijus yra aukštesnėje miesto centro dalyje, nuo kurio matosi gražus vaizdas žemyn ir tolumon į kalnus. Ant Kapitolijaus laiptų yra žyma, kuri rodo 1 mylią virš jūros lygio, mat Denveris yra lygiai tiek iškilęs. Denveris dažnai yra vadinamas vienos mylios miestu (One Mile High City). Įdomus faktas, kad ta žyma ant laiptų buvo koreguojama net tris kartus, per kelis laiptelius 🙂 Pats Kapitolijaus pastatas buvo pastatytas 1890 metais iš balto granito, o jo bokšto kupolas padengtas plonu sluoksniu aukso simbolizuojančiu aukso amžių, kai jį atradę keliautojai ėmė plūsti į Koloradą iš visos Amerikos. Priešais Kapitolijų yra miesto centro parkas, kuriame ankščiau būdavo labai daug benamių. Šiuo metu benamių skaičius Denverio mieste labai sumažėjęs. Sako, kad San Franciske bei Los Andžele jų labai daug ir jie labai įkyrus ir dažniausia patys pasirenka tokį gyvenimo būdą. Kitoje miesto centro parko pusėje priešais Kapitolijų, stovi savivaldybės pastatas. Šalia jo gatvė išpaišyta gatvės meno iniciatyva.

Šone tarp Kapitolijaus ir Savivaldybės pastato yra didžiulė miesto biblioteka, kuri šiuo metu rekonstruojama, bei dailės muziejus, kuriame yra pastovi bei besikeičianti parodos. Ekskursijos metu praėjome pinigų kalyklą bei didžiulį konferencijų centrą.

Denveris kažkuriuo metu pradėjo skirti 1% pajamų gatvės menui, tad einant vis pamatai kažkokį meną. Tačiau kad ir kiek atrodo būtų to gražaus gatvės meno, didžiausias kontrastas pasimato miesto skersgatviuose, kurie kartais papuošti gražiais piešiniais, bet tolumoje matosi šiukšlynas ir konteineriai. Bet tai ne naujiena Amerikoje – gali būti gražiai sutvarkytos miesto gatvės, bet skersgatviai Amerikoje lieka bjauriąja ir baugiąja miesto (kaip filmuose) dalimi. Tai pamenu iš studentų laikų Amerikoje, Niujorko bei Naujojo Orleano.

Pati populiariausia Denverio centro gatvė – 16-oji, kuri padaryta pusiau kaip alėja, mašinoms važiuoti joje draudžiama, bet miesto autobusai marširuoja labai dažnai, tačiau labai patogu, jei reikia greit ir nemokamai pavažiuoti kelias stoteles.

Nepasakyčiau, kad Denverio centre yra daug dangoraižių, bet keletas yra, iš kurių didžiausią užfiksavome. Ekskursiją baigėme prie Denverio traukinių stoties, kuri buvo pastatyta tam, kad Denveris netaptų vaiduoklių miestu ir susijungtų su visa Amerika. Nežinau, ar labai daug važinėjančių traukiniais šiais laikais yra Amerikoje. Vietinis traukinukas, kuris rieda per miestą dažnai veža po kelis keleivius, tad neaišku, ar jis pelningas, bet mūsų draugai lietuviai, kurie gyvena centre juo dažnai naudojasi atvažiuoti iki mūsų “kaimo“ ar ofiso. Traukinių stotis dar vadinama Denverio svetaine, nes viduje yra kavinukės, barai, poilsio zonos, žaidimai, tad tikrai malonu užeiti į vidų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s