Naujasis Orleanas ir Florida

Savo gražaus jubiliejaus proga norėjau ypatingų atostogų 🙂 o pamatyti Amerikoje yra dar tiek daug, kad net sunku išsirinkti. Iš pradžių planuose buvo aplankyti didįjį ir kitus aplinkinius kanjonus bei Kalifornijos pakrantę, tačiau nusprendėme palaukti kokių nors svečių iš Lietuvos (tikiuosi pagaliau kas nors išdrįs ir atvyks), su kuriais šitas vietas galėtume aplankyti kartu. Tad paskui nuspendžiau savo ypatingo gimtadienio proga sugrįžti į tas pačias vietas Floridoje, kuriose buvau ir dirbau prieš 19 metų “Work and Travel in US“ programos metu.

Po antro studijų kurso nemaža mūsų lietuvių grupelė išvykome dirbti į šiaurės Floridos miestelį Destin, kur dirbome vandens atrakcijonų parke – pirmiausia aplinkos tvarkytojais, o paskui ir gelbėtojais. Ta vasara buvo nuostabiausia iš visos jaunystės laikų! O vieta pasakiška – žydra jūra, baltas kaip miltai smėlis, skraidantys pelikanai, plaukiojantys delfinai ir karšta saulė. Tad labai norėjau sugrįžti ir šį grožį parodyti savo šeimai.

Naujasis Orleanas

Artimiausias ir didžiausias orouostas prie Destin miestelio yra Luis Amstrongo orouostas Naujajame Orleane, kuriame irgi teko lankytis būnant studentei, tad nusprendėme skristi ten ir išsinuomota mašina nuvažiuoti iki Destin. Naujasis Orleanas, Luizianos sostinė, yra pagarsėjęs džiazu ir naktiniu gyvenimu bei prancūziško-ispaniško kreolo architektūra, nes iki 1803 metų, kai jį nupirko JAV, buvo Prancūzijos kolonija. Nelabai šis miestas skirtas šeimoms, tad mes ilgai jame neužsibuvome – praleidome pusdienį ir vakarą ir pernakvoję išvažiavome toliau. Tačiau mane labai žavi Naujojo Orleano Prancūzų kvartalas, po kurį pasivaikščiojome su visa šeima, nors vaikams tai buvo tikra kankynė dėl karščio.

Vaikštant po miesto centrą nelabai matėme vaikų, vien suaugę įvairaus amžiaus žmonės, atvažiavę smagiai praleisti laiką. Tad kai norėjome su šeima pavalgyti pietus, buvo gana sunku rasti normalią valgymo vietą prancūzų kvartale, nes visur vien barai 🙂 Tai šiaip ne taip per didelį karštį radome kažką padoresnio su normaliu maistu, ne vien alkoholiniais gėrimais, ir apsilankėme Napoleono name – kavinėje su labai gražia aplinka.

Vakare vaikai visiškai kapituliavo ir atsisakė išeiti iš viešbučio kambario dėl didelio karščio, kuris siekė 38 laipsnius pagal Celsijų, tad mes dviese su Donatu išlėkėme trumpam pasižvalgyti po vakarinį miestą ir Bourbon gatvę, kuri yra pagrindinė Naujojo Orleano pramogų gatvė, kaip Palangoje Basanavičiaus gatvė. Bet tiesą pasakius, Bourbon gatvė dar intensyvesnė, o gyvos džiazo grupės pro atvirus kavinių/barų langus groja taip garsiai, kad einant gatve girdisi tik muzikos makalynė. Miestas gyvas ir laisvas pramogoms.

Naujasis Orleanas yra džiazo virtuozo Luis Amstrongo namai ir gimtinė, tad jo vardu čia pavadintas orouostas bei parkas, prie kurio buvo įsikūręs ir mūsų viešbutis.

FLORIDA – Destin

Nuo Naujojo Orleano iki Destin miestelio važiavome 4 valandas, tačiau kelionė visai neprailgo, nes vietos naujos ir gražios, vietomis važiuoji ilgiausiais tiltais per vandenį (vienas buvo net apie 10 km ilgio) ar pajūrio pakrantėmis. Nors užtrukome tik 4 valandas kelionėje, bet realiai kirtome 4 valstijas: Luizianą, Misisipę, Alabamą bei Floridą. Visose valstijose buvome sustoję ir papietavę bei nusipirkę po magnetuką prisiminimui. Destin miestelio butuke, kurį nuomavomės, buvo 1809 metų žemėlapis, kuriame buvo visai kitos valstijų ribos ir Florida skirstėsi į vakarų bei rytų Floridą. Turbūt tik vėliau Luiziana, Misisipė bei Alabama gavo siaurus išėjimus prie Meksikos įlankos. Butas, kurį išsinuomavome, buvo pasakiškoje vietoje – per gatvę nuo jūros, o kitoje jo pusėje ežeriukas su besiplaukiojančiais vėžliukais.

Ir kaip gi atvykus į Destin, nenueisi į tą patį vandens atrakcijonų parką, kuriame aš dirbau prieš 19 metų!!! Nors visas Destin miestelis, įskaitant ir vandens atrakcijonų parką, buvo nusiaubti Katrina uragano 2005 metais (du metai po to, kai mes lankėmės), tačiau viskas labai gražiai atstatyta, parkas ir kai kurios miestelio parduotuvės (kas dar išlikę atsiminimuose) kaip buvę tada. Jau iš anksto buvau nusipirkusi bilietus į parką, kurio įėjimo kaina tiek vaikui, tiek suaugusiam virš 50 dolerių vienam asmeniui, tačiau tikrai verta, nes parkas didžiulis, veiklos daug ir visa diena neprailgsta. O ir karštis pasidaro ištveriamas prie vandens.

Po įspūdingos dienos Big Kahuna vandens atrakcionų parke, nuvykome į Destin prieplauką atšvęsti mano gimtadienio.

O kitomis dienomis tiesiog mėgavomės saule, jūra, šiluma, ramybe bei poilsiu 🙂

Buvo NUOSTABU!!! Mums labai reikėjo tokio poilsio prie jūros. Taip pat buvo neįtikėtina man dar kartą sugrįžti į tas pačias vietas po tiek metų, pagyventi gražiais atsiminimais, parodyti ir papasakoti šeimai studentiškas istorijas iš aplankytų vietų. Gyvenime dar nesu lankiusis toje pačioje vietoje užsienyje antrą kartą, nes visada atrodydavo, kam grįžti į tą pačią, nors ir labai gražią, vietą, kai dar tiek nematytų šalių, tačiau gal čia jau ir yra tas antros gyvenimo pusės sindromas, kai norisi sugrįžti į senai matytas gražias vietas… BUVO VERTA!

2 mintys apie “Naujasis Orleanas ir Florida”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s