Denverio Botanikos sodas ir medžiai

Paskutiniu metu vien tik kultūrinamės (aišku ir kraustėmės) ir visai nevažiuojame kur nors į gamtą ar kalnus pasivaikščioti (hikinti), tačiau kai tik užsimeni apie tokią galimybę vaikams, iš karto atmetimo reakcija ir zirzimas, kad reiks daug vaikščioti… tad tenka atlaikyti daug neigiamų emocijų ir bandyti įkalbinti, o paskui jau būna gerai. Būtinai reikės išvažiuoti kur nors už miesto ribų į kalnus ir pasižiūrėti spalvotų rudeniškų medžių. Čia labai populiarūs aspeno (drebulės) medžiai, kurie, pirmiausia kalnuose, nusidažo gražia geltona spalva ir visi važiuoja pasivaikščioti ir pasimėgauti rudeniškais vaizdais. Tai yra planuose.

O kol vis niekaip neišvažiuojame už miesto, šį savaitgalį susidomėjom miesto gamta ir ypatingai medžiais, kurie auga aplink. O viskas prasidėjo nuo šitų vaizdų, kai vaikščiojant po miesto centrinį parką Goda sako “kas čia per daiktai ant medžių“:

Ir iš tikro, nebuvom dar matę tokių medžio vaisių, kaip pupų. Ir taip pasidarė smalsu, kaip šitie medžiai vadinasi, kad galiausiai parsisiuntėme išmaniąją programėlę, kuri atpažįsta medžius, augalus, grybus ir kt. Taigi sužinojome, kad čia Kentucky kavos medis arba Amerikietiškas kavos medis arba Pupos medis.

Nuo to viskas ir prasidėjo, kad pradėjau žiūrėti, o kokie gi medžiai auga/yra pasodinti mieste, parkuose, šalia namų – kaip apsėsta ėjau su programėle ir fotografavau atpažinimui 🙂 didžioji dalis medžių yra spygliuočiai, eglės ir pušys, tai šitų nereikėjo atpažinti, bet lapuočiai tikrai sudomino. Taigi, po savaitgalio gamtos tyrinėjimų atradome, kad čia kaip ir LT auga liepos, uosiai, ąžuolai, drebulės ir klevai, tačiau kai kurie truputį kitokie. Klevų lapai yra mažesni nei LT ir jie taip keistai nuo kraštelių ruduoja ir riečiasi, kaip nudeginti saulės (kaži, ar jie nusidažys raudona, ruda ir geltona spalva kaip LT). Ąžuolų gilės truputį kitokios nei LT – jos labai gražios, lyg būtų įsodintos į pūkuotą lovelį.

Be įprastų mums medžių, radome Hackberry, kurio net pavadinimo neverčia į lietuvių kalbą, bet tai yra guobinių šeimos medis, kurio lapai panašūs į dilgėlių lapus ir šie medžiai randami atogrąžų ir vidutinio klimato regionuose. Dar radome ginkmedžių ir akacijų. Mieste keistai yra prisodinta obelų, tokiais mažais obuoliukais. Goda juos su drauge skynė ir valgė, tikrai skanūs 🙂 bet kas bjauriausia, kad tų obuoliukų labai daug ir jie byra ant šaligatvio ir juos valgo tos bjaurios žąsys, kurios tuo pačiu ir priteršia aplinką. Vieną rytą ėjau į darbą pėsčiomis (kai dar gyvenome pirmame bute) ir teko praeiti pro tokią obelį pasodintą prie pat šaligatvio, tai įsivaizduokit teko galvoti, kaip viską apeiti, nes ant šaligatvio buvo pilna prikritusių ir sutraiškytų obuoliukų bei žąsų išmatų… 😦 ir daug kur matome, kur obelys, ten ir žąsys. Truputį turbūt buvo nepagalvota juos sodinant, nes tikrai gaunasi dviguba tarša, aišku, žąsytės labai skaniai pavalgo ir paįvairina savo žolės maisto asortimentą.

Pasivaikščiojus po centrinį parką bei patyrinėjus medžius kilo idėja nueiti į Denverio botanikos sodą, kurį žinojau esant, bet netraukė po Santa Fe muziejų kalvoje lankyto botanikos parko, apie kurį rašiau Naujosios Meksikos skiltyje ir kuris tiesiog buvo pasityčiojimas iš botanikos sodo pavadinimo. Tačiau kaip klydau! Denverio botanikos sodas toks turtingas ir gražus, kad atėmė žadą! Didelis plotas, daug įvairių augalų, labai jauki atmosfera, begalės ramių poilsio vietelių su suoliukais, na tiesiog labai gražu. Dauguma viskas lauke, bet kaktusų ir tropinių augalų kolekcija uždaroje patalpoje. Sode galima surengti savo ypatingas šeimos šventes gražiose stiklinėse pavėsinėse.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s