Cheyenne – Wyoming sostinė

Į šiaurę nuo Kolorado plyti 44-oji US valstija – Vajomingas (Wyoming), kuri yra 10 pagal dydį valstija, bet antra mažiausiai apgyvendinta po Aliaskos. Tai pirmoji JAV valstija, suteikusi balsavimo teisę moterims! Ir kurioje plyti žymusis Yellowstone (Jeloustouno) nacionalinis parkas, į kurį labai norisi nuvažiuoti, bet jis pačioje valstijos šiaurėje. Tad šį kartą vienai dienai sugalvojome nuvažiuoti į Vajomingo sostinę Cheyenne, kuri yra tik viena valanda ir 40 min kelio nuo Denverio.

Važiavome be labai didelio tikslo, tiesiog pasivaikščioti po miesto centrą, aplankyti nors vieną muziejų, nusipirkti valstijos magnetuką bei papietauti. Mieste ne vienas muziejus, bet važiavome į Cheyenne Geležinkelių Muziejų, kuriame pasakojama žymaus vakarų ramiojo vandenyno geležinkelio (Western Pacific railroad) istorija. Vaikams labai patiko ir buvo interaktyvu. O mes pasvajojome, kad būtų smagu su tokiu istoriniu traukiniu pavažinėti, ypač pirmos klasės vagone, kur su prabangiais servizais ir maistu 🙂 šiaip yra tokių pramogų čia, tik nemažai kainuoja.

Kita miesto atrakcija yra 6 pėdų dydžio kaubojų batai – skulptūros, pastatytos įvairiose miesto vietose. Iš viso mieste jų virš 25, radome beveik 10. Priėjus prie kiekvieno iš jų, galima paskambinti telefonu ir paklausyti audio istorijos. Labai gražus miesto akcentas, ypatingai, kad čia kaubojų žemės.

Vaikštinėjant po miesto centrą ir ieškant kaubojų batų skulptūrų, stebino, kad miestas visiškai tuščias. Nekalbant, kad nebuvo visiškai žmonių, bet ir mašinų gatvėse labai mažai. Tas labai stebino ir net įsidrąsinom pasidaryti nuotraukas tuščiose kelių juostų gatvėse 🙂 galvojom, kad gal čia kaltas sekmadienis, tačiau vėliau paskaičiau, kad Cheynne gyvena tik 65 tūkstančiai gyventojų, kas JAV mąsteliais yra tikrai mažai valstijos sostinei. Neveltui tai mažiausiai apgyvendinta valstija po Aliaskos 🙂 tad pasivaikščiojome tuščiose miesto gatvėse ir labai skaniai papietavome itališkame restorane!

O pabaigoje užsukome į kaubojų parduotuvę, tai vaje kokių grožių ten!!!!! Aš taip norėčiau kaubojiškų batų ir skrybėlės, bet dar nepribrendau. O pasirinkimas didžiulis! Kainos kaubojiškų drabužių ir batų labai didelės. Skrybėlės prasideda nuo 70 dolerių, o trumpi kaubojiški batai nuo 150, ilgi nuo 250 dolerių…

Buvo smagus ir saulėtas sekmadienis Cheyenne, tačiau nusprendėme, kad svečių neveštume čia ir atvyktume dar kartą tik per rodeo festivalį 🙂

Advertisement

2 mintys apie “Cheyenne – Wyoming sostinė”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s