Komedijos

Vakar buvome komedijoje “Karūna“ (The Crown) pagal to paties pavadinimo Netflix serialą apie anglų (jau buvusią) karalienę Elžbietą II ir karališkosios šeimos gyvenimą. Bilietus pirkau dar rugpjūtį, tad kai karalienė mirė, pagalvojau, kad turės adaptuoti pasirodymą. Komedijos pradžioje paminėjo karalienės mirtį, bet visas tikslas buvo komiškai parodyti pagrindinius karališkosios šeimos įvykius rodytus keturiuose Netflix serialo sezonuose. Pasirodymą atliko vyras ir moteris, kurie visaip keitėsi vaidmenimis ir labai juokingai parodijavo visus karališkosios šeimos narius. Komedija truko 80 minučių, tai aktoriai sukosi kosminiu greičiu bandydami aprėpti svarbiausius gyvenimo momentus. Labai patiko, kad aktoriai įtraukė ir keletą žmonių iš publikos į vaidinimą. Ypatingai į karūnavimo epizodą, kai reikėjo daugiau aktorių ir savanoriai puikiai pasitarnavo ir suvaidino antraeilius vaidmenis.

Mums labai patiko, nes mes esame matę Netflix serialą, per kurį labai gerai susipažinom su esminiais karališkosios šeimos įvykiais. Tačiau mūsų draugams, kurie nematė ir neprisiminė visų įvykių, trūko konteksto ir nežavėjo angliškas humoras. Kaip visada nesu įsitikinusi, ar tokiuose renginiuose galima fotografuoti, nes niekur neparašyta arba nematau, bet kiti irgi nefotografuoja, tai greit padariau nuotrauką pasirodymo pradžioje, o paskui tiesiog mėgavomės komedija.

Bet čia bent jau galėjome naudoti savo telefonus. Tuo tarpu prieš mėnesį apturėjome kitą naują patirtį, kurios Lietuvoje nėra tekę išbandyti. Tai kita komedijų rūšis – standaperiai (Stand-up Comedy). JAV ši rūšis labai populiari, o ir komikų kiekis nemažas, tad pasirinkimas didelis. Vieną penktadienio vakarą visai ekspromtu nuėjome paklausyti žymios standaperės juodaodės moters Ms Pat turo Denveryje. Į standaperių komedijas telefonų ir išmaniųjų laikrodžių įsinešti negalima, kad niekas nenukopijuotų jų juokelių. O kad neapgautum ir nepaslėptum visų savo technologijų, darbuotojai paprašo išjungti garsą ir duoti jiems visą techniką, kurią įdeda į tokius specialius storos medžiagos įdėklus ir užrakina bei atiduoda tau! Pasirodymo pabaigoje – atrakina ir grąžina.

Standapai vyksta specialiuose stand-up komedijų salėse. Žmonės susėda labai glaudžiai prie mažų staliukų po du. Ms Pat apšildė du jaunuoliai, kuriuos gana lengvai galėjome suprasti ir jų juokeliai buvo iš šiandieninių politinių ir kovidinių aktualijų. Tuo tarpu pačios Ms Pat specifinio akcento ir jos išgalvotų ar tikrų gyvenimiškų istorijų apie jos šiemą – tėvą, vyrą, vaikus, anūkus ne visus supratome. Esmę atrodo pagauni, bet kabliukų ne. Tai iš tikrųjų buvo liūdna, kad nebuvo įmanoma juoktis kartu su kitais iš širdies. Tačiau atmosfera buvo gera ir norėjosi juoktis iš žmonių užkrečiančio juoko 🙂 taip pat ir pati Ms Pat nuolat šluostėsi juoko ašaras. Po pasirodymo automatiškai norėjosi nueiti į kokį lietuvišką standaperių pasirodymą ir pasižiūrėti jų lygį. Šiaip Ms Pat juokeliai nebuvo lengvi – juodaodžių ir baltaodžių, vyrų ir moterų problemos. Taip pat buvo gana gašlūs, gal tuo žmonės ir minta? Na ir užbaigė Ms Pat skaudžia amerikos moterų problema apie abortų draudimus ir atsiradusį paradoksą, kad gali laisvai kalbėti ir išsakyti savo mintis, bet negali nuspręsti, ką daryti su savo kūnu, ypatingai, jei tai kelia grėsmę pačiai
moteriai. Skaudi tema, atrodo, šiame laisvame šiuolaikiniame pasaulyje.

Jei kam įdomu paklausyti Ms Pat balso/akcento ir juokelių: https://mspatcomedy.com/

Tuo pačiu vakar (lapkričio 4) suėjo lygiai metai kai mes pirmą kartą nusileidome Denveryje. Neįtikėtina, kaip greitai metai prabėgo ir tiek daug naujų ir įdomių dalykų pamatėme ir patyrėme! Sprendimu nesigailime, bet širdis visada su Lietuva ir artimaisiais bei senais draugais!

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s