Kalėdinių švenčių savaitgalis

Šį savaitgalį teko pabūvoti net trijose Kalėdiniuose renginiuose, kuriuose man ir mano šeimai teko išeiti iš komforto zonos ir pabendrauti su nepažįstamais žmonėmis.

Penktadienio vakarą buvome pakviesti į mano naujo kolegos (tikro amerikiečio) namus. Jis kvietėsi draugus ir kolegas į savo naujus namus ir darė “Ugly sweater“ (Bjaurus megztinis) Kalėdinį vakarėlį. Ir nors iš mano esamų kolegų niekas kitas neprisijungė, nusprendėme visgi pasinaudoti pasiūlymu ir įdomumo dėlei nueiti ir pažiūrėti kaip “tikri“ amerikiečiai gyvena, bendrauja, švenčia 🙂 Mano kolega turi keturis vaikus. Iš pradžių kai išgirsdavau amerikiečius sakant, kad turi 4-5 vaikus, galvodavau wow, bet paskui supratau, kad daugumai tai ne pirma santuoka, o jie skaičiuoja visus vaikus, kuriais jiems reikia rūpintis namuose, kad ir tik savaitgaliais ar pakaitinėmis savaitėmis. Tad kaip paaiškėjo su mano nauju kolega, vyriausia dukra (14 metų) yra jo dabartinės žmonos, du berniukai (11 ir 12 metų) jo biologiniai vaikai su buvusia žmona ir tik vienas bendras (8 metų mergaitė) su dabartine žmona. Nors šventėje buvo devyni vaikai, bet pagal amžių nelabai atitiko su mano vaikais – berniukai buvo didesni už Aistį ir pasislėpę kambaryje žaidė kompiuterinius žaidimus, o mergaitės Godai buvo arba per mažos, arba per didelės. Bandžiau sujungti Godą su 14 metų dviem mergaitėm, bet nesėkmingai, joms nebuvo įdomu, nors manau Goda būtų prisitaikiusi. Tad šventėje mano vaikai nuobodžiavo ir vis kalbino mus važiuoti namo. Na o mes šiek tiek pabendravome su kolegos draugais, kurie rodė dėmesį, apžiūrėjome namus, stebėjome svečius ir po dviejų valandų buvimo nusprendėme išvažiuoti namo. Tačiau nebuvome pirmieji išeinantys, tad nebuvo nesmagu. Lietuvoje dažnai yra nesmagu išeiti pirmiesiems, o čia niekas nekreipia dėmesio kas ir kada ateina ar išeina.

Įdomu buvo pati gyvenvietė, kurioje mano kolega nusipirko namą. Čia, kur gyvename, aplink daugiausia senų medinių namų. Tačiau ten pastatytas naujas rajonas atskirų trijų aukštų namukų/kotedžų, kuriuose gyvena jaunos šeimos su vaikais. Keisčiausia, kad namas prie namo (namai nesujungti, bet tarpas turbūt tik poros metrų) ir jokio sklypo aplink, tik šiek tiek priekyje, o gale garažai. Namai iš išorės atrodo siauri ir aukšti, nes trijų aukštų, nors viduje vietos pakankamai. Kaip supratau, kolegos žmona pati kūrė interjerą. Šiek tiek pafotografavau slapta, bet tik keletą nuotraukų.

Panašu, kad Amerikoje labai populiaru daryti bjauraus megztinio vakarėlius, tad buvo įdomu pasižiūrėti. Kai kurie kolegos draugai raudonus Kalėdinius/Grinčo megztinius dar savarankiškai buvo papuošę įvairia atributika. Maistas – įvairūs užkandžiai – čipsai, sūriai, rūkytos mėsytės, sausainiai. Dar kolegos žmona darė tokį tipinį patiekalą – vištieną su koldūnais – išvaizda ne kokia, o skonis paprastas – virta vištiena su koldūnais be jokios mėsos ir pilkas padažas, turbūt likęs nuo vištienos. Gėrimai – buvo įdomu pasižiūrėti, ką amerikiečiai mėgsta gerti. Tai iš gėrimų buvo punčas, alus, o paskui prasidėjo viskio ir kitų stipresnių gėrimų vartojimas.

Šeštadienį nusprendėme nueiti į Kolorado lietuvių bendruomenės Kalėdinį vakarėlį, kuriame taip pat nieko nepažinojome. Visus metus nenuėjome į jokį jų renginį, nes nelabai buvo poreikio turint savą lietuvių ratą, bet kažkaip dabar sugalvojau, kad reikia išbandyti ir nueiti susipažinti su kitais lietuviais. Mūsų draugai nė už ką nėjo, jų nedomina, bet man norėjosi pasižiūrėti. Ir mums visai patiko. Lituanistinės mokyklos direktorė labai kalbino mano vaikus ateiti į šeštadieninę mokyklėlę, o kitų lietuvių šeimos buvo susidomėjusios mumis, kaip naujokais, tad su dviem šeimomis apsikeitėme telefono numeriais. Šventės metu buvo vaikų pasirodymas-vaidinimas, tautiniai lietuvių šokiai, oficiali direktorės kalba bei Kalėdų senis. Taip pat kaip garbės svečias buvo lietuvių kilmės moterų imtynių be taisyklių čempionė Rožė Namajūnas. Aš buvau apie ją girdėjusi LT spaudoje, kai ji paskutiniu metu iškovojo titulą. Rožė yra gimusi ir užaugusi Amerikoje ir žino tik kelis lietuviškus žodžius, bet yra labai miela ir šilta mergina, kuri noriai su visais pasišnekėdavo ir nusifotografuodavo. Teko šiek tiek pabendrauti, tai minėjo, kad ją užaugino močiutė, kuri specialiai atvyko jos auginti iš LT, paskui kuriam laikui močiutė grįžo į LT, o dabar Rožė ją vėl atsivežė ir močiutė taip pat sudalyvavo šiame Kalėdiniame renginyje.

Na o sekmadienį aš ir Goda turėjome pakvietimą į mūsų audito skyriaus vadovės mamų ir dukrų Kalėdinės arbatėlės susibūrimą. Susitikimas buvo jos namuose su vaišėmis ir pasibendravimu. Man pasirodė labai graži tradicija, kurią mūsų vadovė sakė organizuoja jau seniai, kai jos dvi dukros dar buvo mažos. Šitą tradiciją pradėjusi su draugėmis ir jų dukromis ir išplėtė iki didesnio kolegų ir pažįstamų rato. Iš tiesų jaučiausi papuolusi į tikrą aukštuomenės susibūrimą! Nes visos moterys, jaunos ir vyresnės, gražiai pasipuošusios, elegantiškos, namai papuošti Kalėdinėmis dekoracijomis, visur pridėta įvairių užkandžių ir moterys susėdusios arba sustojusios gurkšnoja vyną, punčą ir šnekasi. Moterų buvo daug, pilni namai, tekdavo sunkiai prasilenkti su visomis ir ieškoti vietelės ramiai kažkur prisiglausti su taure rankoje. Daugumos moterų net nepažinojau (tik keletą iš darbo), o mergaičių tik keletas, daugiau moterys atsivedusios savo mamas. Nepaisant tikrai nejaukios situacijos atsidūrus tokioje bendruomenėje, kur nematai pažįstamų, visgi pavyko pasikalbėti su keliomis mūsų vadovės pažįstamomis, iš kurių viena buvo jos vyro sesuo. Tai labai smagiai pakalbėjome, ji labai susidomėjo iš kur mes, klausinėjo Godos apie mokyklą, kaip jai patinka Amerika ir t.t. Labai paprasta ir nuoširdi amerikietė pasirodė. Tad pabuvusios valandėlę traukėme namo 🙂

Be visų šitų renginių, vaikams penktadienį buvo pižamų diena mokykloje. Ir, aišku, reikėjo stebėti ypatingą futbolo finalą su draugais, iš kurių vienas Argentinietis. Tai palaikėme jį, nes po 2:2 ir paskui 3:3 jam sunku buvo žiūrėti. Šiandien Argentinoje masės žmonių švenčia sutikdamos savo didvyrius!

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s