Ilgasis (vasario 16-osios ir Godos gimtadienio) savaitgalis

Jau ne kartą džiaugiausi, kad turime čia mini lietuvių bendruomenę, su kuria susitinkam ypatingomis ir įvairiomis progomis. Nepraleidome ir šios vasario 16-osios progos bei susibėgome penktadienį po darbų suvalgyti puikiai išėjusio kugelio pagal mano mamos/močiutės receptą ir pagaliau atrastos skanios įvairių spalvų žele!

O šeštadienį sugalvojome sudalyvauti Kolorado Lituanistinės mokyklos atvirų durų renginyje, viktorinoje ir cepelinų gaminime bei valgyme. Mokyklos direktorė mus supažindino su visomis klasėmis ir mokytojomis ir, aišku, aktyviai agitavo vaikus ateiti ir lankyti šeštadieninę mokyklą. Kol vaikai pažindinosi atskirose klasėse, aš padėjau vaikų mamoms cepelinų gamyboje. O užsakymų buvo pagaminti virš 200 cepelinų, tai gamyba mažoje virtuvėlėje buvo tikrai intensyvi. Tačiau prasidėjus vasario 16-ajai skirtoje viktorinoje „Esame kartu“, kurią sudarė Lietuvos Respublikos Vyriausiosios lietuvių kalbos komisija, buvau atleista nuo cepelinų tolimesnės gamybos ir kartu su viena močiute nulėkėme sudalyvauti. Nedaug buvo dalyvaujančių suaugusiųjų viktorinoje, bet turėjome rimtus varžovus – mano Donatą ir vieną lietuvį mokslininką, kurie buvo vienoje komandoje. Tačiau, mano nuostabai, močiutė, su kuria dalyvavau vienoje komandoje – buvusi gidė, tai kaip ji puikiai ir tiksliai atsakinėjo, man tik reikėjo greitai užrašyti atsakymus ir pirmom pakelti lapelį su atsakymu. Kaip ji entuziastingai atsakinėjo ir nuoširdžiai džiaugėsi įveikusi vyrų komandą 🙂 nuo to laiko, mes tapome draugės ir ji vis man paskambina pasidžiaugti mūsų laimėjimu, knygos įspūdžiais, kurią laimėjome ir jai pirmai daviau paskaityti, ir šiaip gyvenimo prisiminimais. Po suaugusių viktorinos, sekė vaikų viktorina, kurią stebėjome ir džiaugėmės vaikų aktyvumu.

Apie vasario 16-osios minėjimą, cepelinų gamybą ir viktoriną taip pat parašė viena iš mokyklos mokytojų – nuotraukose rasite ir mus 🙂

http://alietuvis.blogspot.com/2023/02/vasario-16-osios-minejimas-kolorado.html

Nors Lietuvoje buvo ilgasis savaitgalis dėl vasario 16-osios, Amerikoje vaikams buvo ilgasis savaitgalis dėl Prezidento dienos, kuri kaip tik šiais metais sutapo su Godos gimtadieniu. Prezidento diena yra švenčiama trečią vasario pirmadienį ir vaikai turi laisvą pirmadienį ir antradienį. Tad Godai šiuo atveju pasisekė, nes ir praėjusiais metais, ir šiais, per gimtadienį turi laisvą dieną. Šiais metais šventė kartu su savo dviem geriausiom draugėm ir, kaip čia labai įprasta, darė su draugėmis nakvynę (sleepover) pas mus bei ėjo į filmą. Jau 11 ir beveik jau lygi su manim!

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s