Pavasaris Kolorade

Nuo pat lapkričio mėnesio, kai atvažiavome, matėme labai sausą rudenį. Medžių lapai jau buvo nukritę, o žolė nudžiūvusi. Viskas buvo geltona ir nudeginta saulės, tad net keistas atrodė mūsų kaimelio pavadinimas – Žalio miško/medžio kaimas (Greenwood Village). Žiema taip pat buvo labai sausa ir palyginus nešalta. Turbūt ant rankų pirštų galima būtų suskaičiuoti, kiek kartų snigo, o pirmas sniegas iškrito tik po Kalėdų, kas yra labai neįprasta. Pamenu, kad dėl sniego vieną dieną vaikams buvo atšaukta mokykla, o kokis tris kartus pavėlinta pamokų pradžia valanda laiko, kad kelininkai spėtų nuvalyti gatves per naktį. O kaip žinia, čia sniegas neužsibūna, saulei, kuri labai kaitri, išlindus, iš karto pradeda tirpti. Kovas, pasirodo, Kolorade pats šalčiausias ir snieguočiausias statistiškai. Keletą kartų po kelias dienas buvo atšalę virš -20 laipsnių, bet tuo ir baigėsi. Atėjus balandžiui gamta taip ir nesulaukė lietaus ir balandis buvo pripažintas pačiu sausiausiu balandžiu per 60 metų. Nepaisant didelio lietaus trūkumo, nuo saulės kaitros ir šilumos pradėjo žydėti pirmieji medžiai. O žydėjo nuostabiai – baltai ir raudonai!!! Visi sakė, kad čia laukinės obelys, tuo tarpu kiti medžiai vis dar buvo be lapų.

Nelabai ir tikėjau, kad taip saulės kaitinamame ir be jokio lietaus krašte gali ateiti žalias pavasaris. O klydau!!! Vieną iš pirmųjų gegužės dienų vakarą susikaupė debesys ir atėjo toks stiprus lietus su žaibais ir griaustiniais, kad naktį teko net kelis kartus pabusti nuo labai didelio garso, jog atrodė tuoj tuoj langai išbyrės!!! Tai buvo pirmas rimtas lietus, kuris buvo toks reikalingas gamtai, kad po jo viskas pradėjo atgyti – medžiai pagaliau skleisti lapus, žolė žaliuoti… kadangi mūsų rajone daug medžių, kai jie sužaliavo, pagaliau pateisino savo vardą 🙂 parkai iš geltonų virto žaliais!

Tačiau nebūtų Koloradas ekstremumų valstija, jei nepasnigtų gegužį. Kiek pamenu iš kolegų, visada nors šiek tiek pasninga balandį ar gegužį, tačiau šį kartą pasnigo su kaupu. Gegužės 19 dieną dar mėgavomės 26 laipsnių šiluma, galima buvo eiti į baseiną, o jau gegužės 20 atvėso ir nuo 13 val pradėjo kristi šlapdriba. Kadangi naktį nukrito iki minuso, per naktį pasnigo tikrai nemažai ir vargšai medžiai su lapais neatlaikė tokio sunkaus ir šlapio sniego. Šeštadienio rytą matėsi vos ne prie kiekvieno medžio po nulaužtą mažesnę ar didesnę šaką. Tokio oro ekstremumai, kai temperatūra per parą pasikeičia 20 laipsnių, tikrai stebina, tačiau guodžia tas, kad orų prognozės čia labai tikslios. Net kada pradės snigti ar pakils vėjas pagal valandas labai tikslus, tad pažvelgus į oro prognozes galima tiksliai planuotis savaitgalio veiklas.

Pavasaris Kolorade mintis apie “Pavasaris Kolorade”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s