Denveris

Denveris mus pasitiko su labai akinančia saule! Iki dabar vis dar nepriprantam prie tiesiog į akis spiginančios saulės, net saulės akiniai nelabai padeda ir ypač sunku vairuojant mašiną… bet jau nebestebina, kad ryte atsikelsi ir bus saulėta diena. Jokio poreikio žiūrėti oro prognozių, nebent dėl pačios temperatūros, kuri labai svyruoja. Lietuviai yra mėgėjai skųstis, kad temperatūra per naktį nukrenta ar pakila per 10 laipsnių, o Denveryje tai yra normalu! Net nelabai suprasi kodėl vieną rudens ar žiemos dieną sušyla iki 18 laipsnių, o kitą tik iki 8, juk jokio lietaus nebūta, kas yra įprasta LT, kad po karsčių praėjus lietaus bangai, atvėsta. Visas lapkritis ir gruodis Denveryje buvo ypatingai šiltas (naktys atšaldavo iki minuso, bet dienos sušildavo net iki 15-18 laipsnių) ir jokio lietaus nei sniego. Lietaus čia apskritai mažai per visus metus (jokio poreikio skėčiams ir botams), bet kad sniego nebuvo iki pat gruodžio 31 dienos, tai buvo neįtikėtina ir apskritai Denveris mušė savo sausumo ir šilumos rekordus per šiuos du mėnesius. Nenuostabu, kad esant tokiam orui, kai ryte šalta, bet dieną sušyla, gali pamatyti žmones vaikštančius su šortais ir šlepkėm:) kai kurie vaikai čia visus metus vaikšto su šortais ir maikutėm, tik retkarčiais užsidėdami ploną megztuką nubėgti iki mokyklos. Atrodytų nuostabu, jog kiekvieną dieną šviečia saulė ir pakankamai šilta, bet tas turi ir savo minusų.. Oras Denveryje yra labai sausas ir tai atsiliepia kvėpavimo takams, kurie yra nepratę prie tokio oro. Nors mums nebuvo kažkokių didelių sunkumų (kraujuojančios nosys ir kt), bet diskomforto yra, kai gerklė ir visa kūno oda yra nuolat sausa ir reikia gerti daug vandens, o nosies gleivinė išsausėjusi tiek, kad sunku kartais kvėpuoti. Nusipirkus oro drėgnumo namuose matuoklį, paaiškėjo, kad namų oro sausumas siekia vos 20% RH, kas prilygsta dykumos sausumui, tad teko greitai imtis priemonių ir nusipirkti drėkintuvus kiekviename kambaryje, kad galėtume pakelti oro drėgnumą. Su drėkintuvais pavyksta pakelti iki 30% ir iki 40% jei tam palankios sąlygos lauke.

Mes įsikūrėme ne pačiame Denveryje, o jo priemiestyje, vadiname Greenwood Village, kad būtume arčiau darbo bei geros mokyklos. Tad gyvename čia kaip tikrame kaime, ramu, tylu, bet tuo pačiu labai gražu. Aplink vien nuosavi namai ir kotedžiukai, parkeliai ir šaligatviai, kas yra nebūdinga Amerikai. Tik deja tais šaligatviais mažai žmonės vaikšto, tik kas vedžioja šunis ar bėgioja/važinėja dviračiais. Bet kadangi mes ne amerikiečiai, tai labai džiaugiamės, kad šaligatviais galime puikiai nueiti nuo namų iki parkelių, vaikų žaidimo, teniso ir krepšinio aikštelių ir tuo pačiu susipažinti su aplinka. Tik taip vaikštinėdami netoliese namų aptikome aptvertą arklių ganyklą su trim gražiais arkliais ir keletu avyčių (gi sakiau, kad kaimas:). Kiekvienas, kad ir nedidelis, parkelis turi savo pavadinimą ir dirbtinį tvenkinuką, prie kurio nuolat būna žasų – būtent, ne ančių, kaip Lietuvoje įprasta, bet žasų! Ir deja, tenka atsiprašyti draugių, kurioms po pirmų dienų Denveryje, pareiškiau, kad niekas US nerenka šunų ekskrementų, o pasirodo čia netikėlės yra žąsys, kurios apteršia visus tvenkinių pakraščius… 😦

Kai apžiūrinėjome mūsų gyvenamosios vietos planą žemėlapyje prieš išvažiuojant, matėme, jog šalia namų yra didžiulis Cherry Creek parkas/rezervatas. Aišku, atvykus paaiškėjo, kad jis nelabai panašus į mūsų įsivaizduojamą parką, labiau kaip į dykumą su nudžiuvusia žole ir krūmais bei sutvarkytais takeliais vaikščioti, bėgioti ir važinėti dviračiais. Parkuose galima atrasti ir pamatyti kiškių, žąsų bei mums nematytų urvelinių gyvūnėlių, kurie kaip žiurkėnai išsikasę urvelius juose gyvena ir išlenda į viršų pasižvalgyti ir paskanauti.

Kadangi atvažiavome lapkritį, miestas ir apylinkės pradėjo ruoštis Kalėdoms. Denverio centre kol kas esam buvę tik tamsiu paros metu per Kalėdas pasižiūrėti papuošimų ir Kalėdinės mugės. Denverio centro ištyrinėjimas ir pažinimas dar laukia, bet Kalėdinė mugė apeita ir, deja, neprilygsta Europos Kalėdinėms mugėms, ypač Vienos, kurią be galo myliu.

Vienas iš geriausių būdų susipažinti su miesto istorija yra aplankyti miesto muziejus. Tą mes ir padarėme per Kalėdines atostogas su vaikais. Aplankėme “Denver Museum of Nature and Science“ bei “Colorado History“. Pirmasis be galo patiko – didelis, gražus, su daug Šiaurės Amerikos, ir ne tik, dirbtinės gyvūnijos egzempliorių, dinozaurų liekanų ir kitų įdomybių. Be galo daug žmonių sutikome su mažais vaikais, pridaryta daug erdvių, kur galima vaikams padūkti ir patyrinėti. Įėjimas į jį 15 dolerių vaikui ir 19 dolerių suaugusiam. Antrasis labai patiko vaikams (palyginimui 8 doleriai vaikui), nes ten padaryta senovinė mokykla, parduotuvė, tvartas, kur gali pamelžti karvę ar surinkti vištos kiaušinius. Tai vaikai įsijautę lakstė ir tyrinėjo. Colorado History muziejus supažindina su jo istorija, pradedant kaip miestas įsikūrė 1858 metais prie čia tekančio upelio Cherry Creek, kuris tai nusekdavo, tai patvindavo, kol miestiečiai ėmė ir pastatė užtvanką, kuri sutvarkė upelio problemas. Taip pat pasakojama kaip čia buvo įkurtos aukso kasyklos, kaip užėjo smėlio audros ir skėriai, kurie vos ne suniokojo miestą ir jo gyventojus.

4 mintys apie “Denveris”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s